"Режим бактериологической безопасности": Зеленский сообщил, где разместят эвакуированных из Уханя

Зеленский сообщил,  где разместят эвакуированных из Уханя. Фото: фейсбук В. Зеленского

Зеленский сообщил, где разместят эвакуированных из Уханя. Фото: фейсбук В. Зеленского

События
20 февраля 2020 10:39

Эвакуированные из Уханя украинцы здоровы, но должны пройти карантин и обсервацию в течение 14 дней. Об этом сообщил президент Украины Владимир Зеленский.

Смотрите также: Рейс из Уханя в Харьков: хроника эвакуации украинцев из эпицентра коронавируса

По его словам, они будут жить в закрытом медицинском центре Национальной гвардии в Новых Санжарах (Полтавская область).

"Літак з нашими громадянами та громадянами інших країн, яких ми евакуювали з Уханя, приземлився в Україні. Було складно з погодою – довелося спершу посадити його в Борисполі. Він дозаправиться та полетить у місце призначення – до аеропорту в Харкові. 

Заходи безпеки – безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані. Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні. Співчуваю нашим евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати під особистою охороною, а в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у Президента. 

Тобто бактеріологічної небезпеки немає. Але є інша небезпека, про яку я хотів би сказати. Небезпека забути про те, що всі ми люди і всі ми – українці. Кожен з нас. Включно з тими, хто опинився в Ухані під час епідемії. 

Коли Франція евакуювала людей з Уханя і їх привезли в одне з міст, реакція у мешканців цього міста була одна: вони турбувалися про життя і здоров’я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився у складній ситуації. Навіть у Казахстані, коли наш літак з Уханя сів на дозаправку й доправив казахстанського громадянина, не було жодних протестів і блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що людина нарешті вдома. 

На жаль, не всі з нас можуть пишатися такою ж людяною реакцією. Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України в Україну – цим ми показуємо далеко не найкращий бік нашого характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів – люди, яким менше 30 років. Для багатьох з нас вони – майже як діти. 

Українець завжди залишається українцем. Тимчасове перебування в Ухані або еміграція до Канади не робить його чужим для своєї країни. Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на "правильних" і "неправильних". Але ця епоха скінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який опинився у біді, – де б він не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не здаватиме своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але такою ж самою має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся", - сказал президент.

По данным политического обозревателя Влада Красинского, в Новых Санжарах, куда должны привезти эвакуированных из Уханя, идут столкновения местных с полицией. Подтянулась Нацгвардия и БТР.

Напомним, сегодня с утра в аэропорту Харькова дежурят медики в защитных костюмах. Глава ХОГА Алексей Кучер рассказал о том, что Харьковская область готова принять самолет с эвакуированными из провинции Ухань.

Самолет из Китая не смог приземлиться в Харькове из-за тумана. Сделав 15 кругов, он направился в Киев. Позже выяснилось, что он сел в "Борисполе" на дозаправку.  

По докладам экипажа и медперсонала сопровождения, все на борту самолета из Уханя здоровые и могут продолжать полет.

Президент Украины Владимир Зеленский рассказал, что эвакуированные украинцы будут жить в закрытом медицинском центре Национальной гвардии в Новых Санжарах (Полтавская область).

Хронику эвакуации украинцев из Уханя смотрите по ссылке

Все новости о коронавирусе смотрите по ссылке.

Обсудить эту новость можно на нашей странице в Facebook

Читай все новости в нашем канале Telegram и подписывайся на нас в Instagram

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях