Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року

Які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року.

Які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року. Фото: teletravail.fr

Події
15 лютого 13:54

З початку 2022 року український ринок праці трохи "просів", але у лютому роботодавці стали викладати більше пропозицій щодо роботи з вищою зарплатою.

Опублікована у лютому в онлайн-системі пошуку роботи Work.ua кількість вакансій (65 тисяч) перевищила осінній максимум (61,7 тис.). При цьому кількість резюме не змінилася так значно. Зростаючий дефіцит кадрів збільшив шанси претендентів знайти нову роботу. У той же час, багато роботодавців віддають перевагу активним претендентам, які звертаються до них самі, а отже, шанси знайти роботу є навіть у тих, хто тільки збирається шукати роботу, пише internet.com.

Друга головна тенденція лютого стосується рівня середньої заробітної плати. Перше, що варто відзначити, вона ніде не просіла. Більше того, середня зарплата зросла в 9 містах із 24. Зафіксоване зростання коливається від 0,8% до 4,4%.

На наведеній діаграмі зеленим кольором виділено міста, у яких було відзначено зростання заробітної плати у лютому 2022 року.

Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року.Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року. Інфографіка: interneta.com

Найменше підвищення середньої зарплати відбулося у Кривому Розі — лише на 100 гривень, порівняно з попереднім періодом. Трохи більше зарплату підвищили у Кропивницькому (+400 гривень), у решті міст (Харків, Львів, Івано-Франківськ, Ужгород, Хмельницький, Херсон та Суми) — зарплата підвищилася на 500 гривень.

При цьому, у відсотковому відношенні, підвищення виявилося найбільшим у Сумах, де середній рівень оплати праці не змінювався протягом останнього кварталу і, як і раніше, продовжує залишатися найнижчим по всій Україні (11,5 тис. грн).

Середня заробітна плата в Україні все ще тримається на рівні 14-17 тисяч гривень. Такий рівень цін пропонують 16,9% українських роботодавців у своїх вакансіях, які розміщуються в інтернеті, і це на тисячу гривень більше, ніж просять претенденти (13-16 тис. грн, 20,4%).

Топ-10 найпопулярніших вакансій на ринку праці по Україні загалом залишився без змін. Проте зарплата деяких фахівців також зросла: водіям, адміністраторам, директорам стали пропонувати на 500 гривень більше, кухарям — на 200 гривень. А ось менеджери по роботі з клієнтами, які займають 7-мий рядок у списку найпопулярніших професій, "подешевшали" на 200 гривень.

Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року.Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року. Інфографіка: work.ua

Оклади інших фахівців залишилися без змін.

У Харкові середня зарплата складає 15 000 гривень. Це медіана заробітних плат з 20116 вакансій, розміщених на Work.ua у Харкові за останні 3 місяці.

Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року.Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року. Інфографіка: work.ua

ТОП популярних вакансій у Харкові виглядає так:

Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року.Бум нових вакансій: які зарплати пропонують роботодавці у лютому 2022 року. Інфографіка: work.ua

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах