Сьогодні, 3 грудня, депутати на сесії міськради ініціювали створення тимчасової контрольної комісії, яка займатиметься екологічною ситуацією навколо коксохімічного заводу "Новомет".
Про це повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
"Її завдання – дати чіткі та прозорі висновки про вплив підприємства на здоров'я харків'ян та навколишнє середовище. За необхідності долучимо до експертизи незалежних експертів, профільні організації та навіть міністерство", - пообіцяв мер.
Нагадаємо, 2021 року прокуратура направила позов до суду про стягнення з коксохімічного підприємства "Новомет" 3,4 мільйона гривень. Перевірки екологів виявили на "Новометі" наднормативні викиди в атмосферу оксиду вуглецю, оксиду азоту та діоксиду сірки із двох димових труб. Обґрунтованість суми завданих збитків підтвердили експерти з Інституту судових експертиз імені Бокаріуса. Суд першої інстанції задовольнив позов прокуратури. Власники Коксохіма оскаржили цей вердикт, однак і апеляція, і касація залишила рішення суду чинним. У січні 2022 року в прокуратурі повідомили, що "Коксовий завод "Новомет"" повністю виконав судове рішення.
ІСТОРІЯ ПИТАННЯ
Нагадаємо, раніше тодішній мер Харкова Геннадій Кернес пригрозив закрити "Коксохім" , якщо керівництво заводу не змінить ситуацію з викидами. Поліція відкрила кримінальне провадження про забруднення атмосферного повітря .
За шкідливі викиди та відсутність дозволів керівництво Коксохіма оштрафували на 272 гривні.
6 січня 2021 року "Коксохім" подав апеляцію на рішення Харківського окружного адміністративного суду . Підприємству тимчасово заборонили виробляти кокс і кам'яновугільну смолу, поки воно не отримало відповідного дозволу на викиди. Однак це рішення суду не набуло чинності, оскільки "Коксохім" оскаржив його.
Зазначимо, що раніше директор заводу розповідав, що на підприємстві намагаються зменшити кількість токсичних викидів. "Смолоскип" погасять, і завод працюватиме на мінімальній потужності - менше 10%.
До речі, погасити "факел" Коксохіма у Харкові обіцяли ще у 2013 році. На викиди підприємства скаржаться мешканці Нової Баварії та інших районів міста. У 2019 році харків'яни звернулися з петицією про перенесення Коксохіма до президента, але вона не набрала потрібної кількості голосів для розгляду.