Зелені райони, естакади, меморіальні сади: яким може стати Харків після війни

Яким може стати Харків після війни.

Яким може стати Харків після війни. Фото: otdih.pro

Події
27 травня 19:54

Українські та іноземні архітектори обговорили перспективи розвитку Харкова.

Зустріч Харківського міського голови Ігоря Терехова, британського архітектора Нормана Фостера та українських та іноземних фахівців відбулася сьогодні, 27 травня, у режимі zoom-конференції, повідомляє прес-служба мерії.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

На думку харків'ян, насамперед необхідно доповнити список пам'яток архітектури та позначити на карті підприємства, які не працюють, але відзначені як існуючі. Також, на їх погляд, потрібно децентралізувати місто, тобто зробити кожен район автономним із власним життєзабезпеченням, паркінгами, укриттями, тунелями між важливими об'єктами та ін. Самі райони мають ділитися з урахуванням їх ландшафтних особливостей та ментальності мешканців. Межі міста, як вважають фахівці, поки що можна не розширювати, оскільки в Харкові на 1 кв. км живе близько 4 тис. жителів, а Лондоні, наприклад, 5 тис. 700. Крім того, всередині міста є багато невикористаних територій, наприклад, колишніх підприємств, які можна використовувати для реалізації нових можливостей.

Також фахівці планують створити новий транспортний каркас, змінивши радіально-кільцеву систему, що зжила себе, щоб забезпечити швидке сполучення між новими районами, можливо, за допомогою тунелів, естакад та інших будівель. Для тих, хто втратив дах над головою, хочуть побудувати нове житло із сучасним рівнем комфорту, щоб харків'яни точно повернулися додому. У планах також – створити унікальні безпечні зелені райони з різноманітною архітектурою та малоповерховою забудовою (максимум 5 поверхів).

Крім того, архітектори попрацюють над створенням зеленого каркасу. Вони вважають, що треба зв'язати міські річки, облаштувати велосипедні та пішохідні доріжки. Також у Харкові може з'явитися пішохідна арт-вулиця та великий діловий центр.

Ще архітектори обговорили створення альтернативних поховань, коли замість звичних цвинтарів садять меморіальні сади. При цьому вони наголосили, що історичну та пам'ятну спадщину у Харкові обов'язково збережуть.

Норман Фостер вважає, що дуже важливо зонувати райони, скоротити відстань між місцем проживання, місцем роботи та соцзакладами, а «зелений каркас» у Харкові буде, як «зелений пояс» у Лондоні, який свого часу допоміг підвищити рівень життя.

«Це музика для моїх вух. Я чув чудові послання – просування історичних цінностей, збільшення традицій, ідея створення районів. Це те, що ми розглядали, говорячи про генеральний план розвитку, роздивляючись фото вашого міста. З величезним задоволенням слухав усі ідеї», - наголосив британський архітектор.

За словами Харківського міського голови, всі ці напрацювання допоможуть створити одне з найкращих міст Європи.

«Я переглянув пропозиції наших архітекторів, десь скоригував, але сьогодні наша команда має повне порозуміння, розуміння того, як ми разом можемо рухатися по заданому напрямку. Вийде дуже серйозний проект, який ми втілимо в життя», - наголосив Ігор Терехов.

Також у ході зустрічі іноземні колеги позначили для себе, чи ділиться поверховість будівель у Харкові по районах, скільки займає у місті промислова площа (близько 20%). Надалі вони обмінюватимуться знаннями та одну із зустрічей планують присвятити історії харківських будівель.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах