У Харкові зростає попит на оренду житла – аналітика. Фото: elespanol.com
У лютому 2025 року вартість вторинного житла у Харкові дещо знизилася. У той же час, зростає попит на оренду квартир.
Наскільки подорожчав квадратний метр у новобудовах Харкова та України за місяць і рік, як змінилися ціни на вторинному ринку та в яких регіонах останнім часом знизилася вартість житла в оренду – в аналітиці від DIM.RIA.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За даними агенства нерухомості, станом на кінець лютого 2025 року у Харківській області працюють 29% відділів продажу новобудов.
Середня вартість квадратного метра у новобудовах – $799. Це майже стільки ж, скільки у сусідній Полтавській (776) та вдвічі менше, ніж у Києві (1340). Аналітики кажуть, що ціна за квадратний метр у новобудовах Харкова та області за останній рік зросла, як і у більшості регіонів України.
Водночас, за останній місяць вартість квартир у новобудовах не змінилася.
Кількість пропозицій житла на вторинному ринку у Харківському регіоні зросла на 32%. Зростає й попит (+13%).
При цьому за 3-кімнатну квартиру в Харкові в середньому, за даними агентства нерухомості, просять $55 943. Це в 3 рази менше, ніж у Києві, і на 10% менше, ніж у Полтавській області ($61 327). За останній рік, за даними аналітиків, трикімнатні трохи подешевшали.
Також зростає пропозиція оренди житла (+13%) у Харкові та області. При цьому вартість оренди однокімнатної квартири в середньому, за даними агентства нерухомості, становить 4793 гривні.
Загалом останній місяць зими 2025 року для ринку нерухомості України був наступний.
На кінець лютого 2025 року в Україні працюють 77% відділів продажів новобудов. Найактивнішими забудовники були у Закарпатській області — там відновили роботу 96%. У лютому в Україні здали в експлуатацію 12 будинків у 9 новобудовах. Лідерами щодо співвідношення добудованих об'єктів э Одеська (55%) та Волинська (51%) області.
Стосовно лютого 2024 року середня вартість житла в новобудові зросла приблизно на 9% у доларі. Найактивніше зростання середньої вартості за квадратний метр – понад 15% спостерігалося у:
Найдорожче нове житло коштує у столиці — $1 340 за квадратний метр.
Протягом лютого у більшості областей кількість пропозицій щодо продажу вторинного житла зростала. Найактивніше — у Дніпропетровській, Вінницькій та Кіровоградській областях: там власники додали у півтора разу більше пропозицій порівняно із січнем.
Середня вартість, зазначена власниками у пропозиціях щодо продажу однокімнатних квартир, протягом лютого зросла у більшості областей. Найсуттєвіше — у Волинській області, на 7% ($51,5 тис. за однокімнатну квартиру). Волинська область стала також лідером зростання вартості однокімнатної квартири на вторинному ринку в масштабах року (+31%).
Друга сходинка – у Чернівецькій області (+29%), третя – у Закарпатській (+28%).
Найдорожче станом на кінець лютого 2025 року коштує однокімнатна квартира в Києві — в середньому близько $90,2 тис.
Вартість нерухомості на вторинному ринку столиці коливається в залежності від району міста. Однокімнатна квартира у Печерському районі коштує в середньому $133,6 тисячі, у Деснянському – $46,2 тисячі. Середні за вартістю райони – Солом'янський, Подільський та Святошинський.
Порівняно з січнем 2025 року інтерес користувачів до пошуку вторинного житла зріс у кількох східних та південних областях та знизився в інших регіонах. У столиці протягом лютого кількість пошукових запитів щодо купівлі житла залишалася стабільною, а в області знизилася на 4%. Якщо порівнювати кількість пропозицій, опублікованих на маркетплейсі DIM.RIA у лютому, та кількість відгуків, зафіксована цього ж місяця, найбільший розрив між пропозицією та попитом демонструють Тернопільська, Вінницька та Чернівецька області. Там інтерес до пропозицій з продажу вторинної нерухомості перевищує кількість нових оголошень у 16-17 разів.
Київ демонструє найбільш збалансовану ситуацію: відгуків за місяць приблизно втричі більше, ніж доданих оголошень.
На ринку оренди протягом лютого кількість пропозицій нерівномірно коливалася: у Києві та Житомирській області – на 14-15% менше порівняно з січнем, а от на Черкащині, Полтавщині та Волині власники навпаки стали більш активно пропонувати своє житло орендарям.
Орендувати однокімнатну квартиру в Україні в лютому найдорожче коштуватиме столиця — в середньому 17,6 тис. грн. Проте ціни в різних районах Києва можуть суттєво відрізнятись: від 9,2 тисячі гривень за середню однокімнатну квартиру в Деснянському районі до 23 тисяч гривень у Печерському.
Наступне місце за середньою вартістю однокімнатного житла посідає Дніпропетровська область – там власники просять майже 14 тисяч на місяць.
Дані про пошукові запити в розділі оренди показують, що найбільше інтерес до житла підскочив у Кіровоградській, Житомирській, Волинській та Тернопільській областях. У той час як спад попиту спостерігався на Запоріжжі, Миколаївщині та Рівненщині (на 21-27% менше порівняно із січнем).
Попит на оренду все ж таки перевищує пропозицію майже по всій Україні. Співвідношення кількості опублікованих оголошень та відгуків у лютому найбільше відрізняється у Житомирській, Тернопільській та Вінницькій областях. У Києві на кожне оголошення з оренди квартири припадає в середньому 10 відгуків, в області – 12.