Профілактика раку: де у Харкові можна обстежитись безкоштовно

Профілактика раку: де у Харкові можна обстежитись безкоштовно.

Профілактика раку: де у Харкові можна обстежитись безкоштовно. Фото: lada-fm.com.ua

Події
10 червня 16:42

Безкоштовні послуги з раннього виявлення раку можна отримати як у комунальних, так і в приватних медичних установах, які мають договір із Національною службою здоров'я на відповідну послугу.

Про це повідомила прес-служба НСЗП.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

У Харківській області за пакетом “Мамографія” договір з НСЗУ уклав 31 медичний заклад, за пакетом “Колоноскопія” – 32 заклади, за пакетом “Бронхоскопія” – 15, за пакетом “Гістероскопія” – 27, за пакетом “Езофагогастродуоденоскопія” – 44 та за пакетом “Цистоскопія” – 17.

З початку 2024 року 22 169 пацієнтів безоплатно провели обстеження з ранньої діагностики новоутворень у лікарнях Харківської області. До переліку досліджень з ранньої діагностики онкології входить:

 • мамографія,
 • гастроскопія,
 • бронхоскопія,
 • цистоскопія,
 • гістероскопія,
 • колоноскопія.

У 2024 році в державному бюджеті України передбачено понад 6,3 мільярда гривень на лікування онкозахворювань та понад 682 мільйони гривень – на раннє виявлення.

"Рання діагностика новоутворень є пріоритетним напрямом у Програмі медичних гарантій. Вартість діагностики оплачує Національна служба здоров’я медичному закладу, який має відповідний договір. Щоб пройти обстеження, необхідно отримати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Мамографію та колоноскопію рекомендовано проходити регулярно пацієнтам у віці 40+. Гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія та гістероскопія мають бути регулярними для пацієнтів від 50 років. Якщо ви маєте в сім’ї історію онкологічних захворювань, обов’язково повідомте про це свого сімейного лікаря. Якщо ви в групі ризику, лікар випише е-направлення", - каже директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Пацієнти, які не відповідають критеріям віку, але мають направлення від лікаря, можуть отримати послугу безкоштовно за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах".

Список безкоштовних послуг:

 • консультація лікаря перед дослідженням з метою виявлення протипоказань чи інших важливих аспектів;
 • аналіз проведених раніше досліджень (за наявності);
 • власне дослідження (мамографія, колоноскопія, бронхоскопія, цистоскопія, гістероскопія або езофагогастродуоденоскопія);
 • проведення біопсії (за потреби);
 • місцева або загальна анестезія під час проведення гістероскопії, бронхоскопії, езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії та цистоскопії, а також консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням;
 • надання висновків результатів ендоскопічних досліджень;
 • надання опису гістологічних та цитологічних досліджень (у разі взяття біопсії);
 • опис результатів досліджень лікаря-рентгенолога;
 • надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням).

Повний перелік послуг – на сайті НСЗУ у розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 1-3, 5-6, 11).

Знайти медичний заклад із договором НСЗУ можна на дашборді "Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій". Перейдіть на картку медико-сортувальників та наберіть потрібну назву пакета у фільтрі "Група послуг". Або зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером

 • 16-77, оператор підкаже контакти найближчого закладу.

Більше про безкоштовні медичні послуги – в електронному посібнику "Гід за Програмою медичних гарантій для пацієнта 2024 року". Завантажити посібник можна за посиланням.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах