Які препарати можна отримати за програмою "Доступні ліки" у Харкові та області. Фото: LexInform
На Харківщині не всі поки що можуть скористатися програмою "Доступні ліки". У селах, наприклад, отримати необхідний препарат за цією програмою змогли лише 14% пацієнтів, які отримали електронний рецепт.
Про це повідомила голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак під час прес-конференції у Харкові.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За даними НСЗУ, якщо у містах Харківської області було погашено 90% виписаних рецептів; у селищах міського типу – 71%; то в селах області – з 59,3 тисяч виписаних електронних рецептів жителі отримали ліки всього по 8,2 тисячах рецептів.
У НСЗУ вважають, що для розширення доступності програми реімбурсації «Доступні ліки» потрібна тісна взаємодія з місцевою владою. Важливо проаналізувати існуючу на місцях аптечну мережу відповідно до кількості мешканців громад, стимулювати аптеки приєднуватися до програми, допомогти з транспортним сполученням з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками». Також необхідно покращувати інформування пацієнтів про можливості та переваги програми «Доступні ліки».
Так, середня відстань від місця первинної медичної допомоги до найближчої аптеки-учасниці програми «Доступні ліки» в Харківській області становить 5,5 км. Усього, станом на середину жовтня, у Харківській області 872 аптеки є учасниками програми.
«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість і міг отримати ліки неподалік будинку. З початку 2023 року мешканцями Харківщини погашено 576 тисяч е-рецептів із 723 тисяч виписаних, тобто 79,7%. Це один із найнижчих показників по країні», — каже голова НСЗУ Наталія Гусак.
За програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:
У серпні 2023 року список поповнили знеболювальні для паліативних хворих. З жовтня додано тест-смужки для визначення рівня глюкози у крові.
«Незважаючи на воєнний стан, програма реімбурсації продовжує розширюватися. Загалом у списку понад 500 найменувань препаратів. Ми готові забезпечити потреби всіх українців, яким потрібні ліки», — сказала Наталя Гусак.
Список лікарських засобів, які можна отримати за програмою «Доступні ліки», міститься за QR-кодом.
Нагадаємо, щоб отримати препарати за програмою реімбурсації «Доступні ліки» потрібно отримати електронний рецепт від лікаря. Залежно від захворювання рецепти виписують лікарі різного профілю:
Для отримання електронного рецепту слід записатися на прийом до лікаря первинної медичної допомоги (педіатра, терапевта, сімейного лікаря). Залежно від захворювання лікар випише рецепт чи направить до вузького фахівця. Далі пацієнт отримує SMS-повідомлення на свій мобільний номер із наступним текстом: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ». Також пацієнт може попросити лікаря надати інформаційну довідку, яка містить номер рецепту, код підтвердження та інформацію про лікарський засіб. Інформаційна довідка не є електронним рецептом і має лише інформаційний характер.
Термін дії рецепту – 30 днів.
Щоб отримати ліки, необхідно звернутися до однієї з аптек, яка бере участь у державній програмі реімбурсації. Усі аптеки, які приєдналися до програми, мають наклейку «Доступні ліки»
або "Інсуліни":
В аптеці необхідно повідомити 16-значний номер та код електронного рецепту або подати інформаційну довідку.
Дізнатись, де найближча аптека з необхідними ліками можна:
Довідка Vgorode. 2023 року в області було виписано 723 тисячі електронних рецептів на «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки області вже отримали 215,5 мільйонів гривень від НСЗУ.