Житловим кооперативам та ОСББ у Харкові допоможуть з ремонтами

ЖК та ОСББ у Харкові допоможуть з ремонтами.

ЖК та ОСББ у Харкові допоможуть з ремонтами. Фото: gordonua.com

Комуналка
10 серпня 20:35

Для житлових кооперативів та ОСББ знизили частку у співфінансуванні ремонтних робіт.

Програму підтримки житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Харкові на 2022-2027 роки ухвалили сьогодні, 10 серпня, на сесії Харківської міської ради.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Тепер співвласники будинків можуть розраховувати на участь у програмі на умовах співфінансування з міською територіальною громадою, якщо нададуть не менше ніж 1% коштів від загальної вартості ремонтно-відновлювальних робіт. Раніше програма передбачала співфінансування 25% на 75%, або 30% на 70%. Кошти можна направити на капітальний та поточний ремонт багатоквартирних будинків, заходи щодо енергоефективності та благоустрій прибудинкової території, якщо вона перебуває у власності чи користуванні співвласників.

За словами міського голови Ігоря Терехова, він зустрічався з представниками ОСББ, ЖК та ЖБК, щоб обговорити підготовку до опалювального сезону та руйнування житлового фонду.

«Російський агресор руйнує житлові будинки, адмінспоруди, ТЕЦ, системи життєзабезпечення міста. І рішення, яке ми зараз приймаємо, спрямоване лише на одне – підтримати харків'ян. Наразі вони не можуть платити за ремонт будинків та їх відновлення, тому міська рада частково братиме на себе ці витрати», - пояснив міський голова.

Також у програмі передбачена підтримка ЖБК, ОСББ та керуючих багатоквартирними будинками за напрямом «Ліквідація пошкоджень внаслідок надзвичайних ситуацій, бойових дій та терористичних актів» для проведення заходів щодо усунення аварійного стану житлового фонду. Для цих цілей використовуватимуть кошти на умовах співфінансування, а також державного бюджету.

Як повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства Віталій Мірошник, наразі відповідні державні механізми перебувають на стадії розробки.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах