Спортсменка з Нідерландів першою в історії виборола "золото" на п'яти Олімпіадах поспіль. Фото: segodnya.ua

09 лютого 2022 16:00

Ірен Вюст, ковзанярка з Нідерландів, першою в історії встановила унікальне досягнення: вона виграла золоті медалі на п'яти Іграх поспіль.

На Олімпіаді-2022 у Пекіні у забігу на ковзанах на дистанції 1500 метрів Ірен Вюст виграла "золото" та встановила новий олімпійський рекорд - 1:53.28 хвилини. Ця медаль стала для норвезької спортсменки шостою найвищою нагородою на Олімпійських іграх. Вона вигравала:

• Турин-2006 — золото на дистанції 3000 метрів;
  • Ванкувер-2010 — золото на дистанції 1500 метрів;
  • Сочі-2014 — золото на дистанції 3000 метрів та золото в командній гонці на 3000 метрів;
  • Пхенчхан-2018 — золото на дистанції 1500 метрів;
  • Пекін-2022 — золото на дистанції 1500 метрів.

Також Ірен Вюст стала найстаршою олімпійською чемпіонкою у ковзанярському спорті. Золоту медаль вона виборола у 35 років та 312 днів. Колишній рекорд, встановлений німкенею Даніелою Аншюц-Томс, нідерландська ковзаняра перевершила на 213 днів.

Загалом в активі Ірен Вюст уже 12 олімпійських медалей.

Раніше Vgorode повідомляв, що фінал стрибків із трампліну на Олімпіаді-2022 закінчився масовою дискваліфікацією.