Спочатку в обласних центрах: Кабмін затвердив програму обміну старих лампочок

Програма обміну ламп розжарювання на LED запрацює наприкінці січня.

Програма обміну ламп розжарювання на LED запрацює наприкінці січня. Фото: TGStat

Події
11 сiчня 13:10

Уряд затвердив програму для населення щодо обміну ламп за підтримки ЄС. Програма має стартувати наприкінці січня, а масовому запуску передуватиме бета-тестування у додатку Дія.

Про це йдеться у постанові Кабінету Міністрів України, ухваленій 10 січня 2023 року.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Українці матимуть змогу обміняти п'ять ламп розжарювання на п'ять світлодіодних (LED) ламп. Фінансування 30 мільйонів LED-ламп відбуватиметься за рахунок коштів ЄС.

Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні лампи відбуватиметься у відділеннях Укрпошти поетапно у всіх регіонах. З 16 січня програма почне працювати в режимі бета-тестування. Після його завершення проект запуститься у звичайному режимі по всій території України.

Перша партія з 15 мільйонів ламп поступатиме поступово протягом кількох тижнів. Насамперед через найбільший ефект економії забезпечуватимуться обласні центри та великі міста. До кінця лютого лампочки мають надійти і до найменших сіл.

Механізм обміну

Для обміну потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.

  • Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та здійснює там їх обмін на нові енергозберігаючі.
  • Обмін відбуватиметься двома способами – з попереднім замовленням та без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через додаток Дія, то вони будуть гарантовано чекати на людину у відділеннях Укрпошти п'ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  • Якщо людина не має можливості замовити лампи через додаток Дія, то вона має прийти у відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  • При оформленні заявки через програму Дія потрібно буде вибрати відділення та вказати необхідну інформацію.
  • Через деякий час після подання заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного додатку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп у вибраному відділенні поштового зв'язку АТ "Укрпошта". Отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
  • Якщо людина не забрала замовлення протягом 5 робочих днів, вона анулюється.
  • Під час обміну в "Укрпошті" фіксують паспортні дані людини, вдруге вона провести обмін не зможе.
  • Обмін здійснюється виключно на справні лампи розжарювання.
  • Якщо людина вдома виявить, що одна чи кілька ламп не працюють, то матиме можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна зробити один раз, повертати несправні лампи потрібно в упаковці від виробника.

Довідка Vgorode. Проект реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ "Укрпошта" за підтримки Європейського Союзу. Мета - заощадити електроенергію під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання у піковий годинник. Ця ініціатива є частиною підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, який також включає поставки генераторів та іншу допомогу для підтримки енергетичної інфраструктури України. За даними НЕК "Укренерго", до 40% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, українські домогосподарства досі використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у вісім разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах