Під Харковом група молоді зґвалтувала підлітка

Під Харковом гурт молоді зґвалтував підлітка.

Під Харковом гурт молоді зґвалтував підлітка. Фото: Харківська обласна прокуратура

Події
Сьогодні 16:00

У Харківському районі 14-річний підліток став жертвою сексуального насильства з боку 20-річного знайомого та його молодшого приятеля. Гвалтівників звинувачують одразу за кількома статтями Кримінального кодексу. Вони чекають на суд, перебуваючи під вартою.

Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За даними слідства, в одному із населених пунктів Харківського району 14-річний хлопець періодично допомагав своєму 20-річному знайомому по господарству. Неповнолітній опинився у складних життєвих обставинах: він втратив матір і перебував у вразливому стані.

Після випадкового пошкодження майна — розбитого дзеркала чоловік разом зі своїм тоді ще 14-річним товаришем почав систематично принижувати підлітка, завдаючи йому моральних страждань.

Під Харковом гурт молоді зґвалтував підлітка.Під Харковом гурт молоді зґвалтував підлітка. Фото: Харківська обласна прокуратура

Постійні образи та тиск закінчилися жорстоким епізодом: влітку 2025 року вони двічі поставили хлопця перед вибором — побиття чи зґвалтування сторонніми предметами. Він благав дати йому спокій, але був змушений підкоритися.

Під час цинічних сексуальних злочинів до потерпілого також застосували фізичну силу. Сексуальні дії зловмисники знімали на відео. Згодом ці файли вони розповсюдили у листуванні.

Керівник Харківської окружної прокуратури Харківської області затвердив обвинувальний акт щодо 20-річного чоловіка за фактами:

  • тортури, скоєні повторно (ч. 2 ст. 127 КК України);
  • згвалтування групою осіб, повторно (ч.ч. 2, 3 ст. 152 КК України);
  • виготовлення, розповсюдження дитячої порнографії, примус неповнолітньої особи до участі у створенні цієї, вчиненої повторно (ч.ч. 3, 4 ст. 301-1 КК України).

Неповнолітньому, з огляду на його вік, інкримінують лише ч. 3 ст. 152 КК України. За іншими зазначеними злочинами щодо нього затверджено клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру у вигляді передачі під нагляд матері.

Обидва обвинувачені перебувають під вартою.

"Для нас немає і не може бути виправдань злочинам проти дитини. Кожен, хто посягнув на її гідність та безпеку, понесе справедливу та невідворотну відповідальність. Ми використовуємо всі законні інструменти, щоб жодний такий злочин не залишився безкарним. Справу тримаємо на контролі", - прокоментував керівник Харківської окружної прокуратури.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах