Будівлю Харківської ОВА неможливо перебудувати чи знести. Фото: hero.kharkiv.ua
Будівлю Харківської обласної військової адміністрації на площі Свободи можна лише реставрувати, адже вона є пам’яткою архітектури та частиною культурної спадщини Харкова.
Про це в інтерв’ю виданню "Думка" розповів архітектор і урбаніст, співзасновник ГО "Платформа урбаністичного розвитку", член Національної спілки архітекторів України Віктор Дворніков.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За словами експерта, законодавство дозволяє проводити над будівлею лише реставраційні роботи або їхні різновиди, наприклад, консервацію. Будь-які перебудови чи знесення споруди суперечать чинним нормам.
"Перебудовувати чи зносити ХОВА неможливо, адже це суперечить чинному законодавству", - наголосив Дворніков.
Архітектор визнав, що будівля викликає дискусії через радянське минуле, проте підкреслив: образ адміністрації створювали саме харків’яни. На фасаді можна побачити унікальні декоративні елементи з українськими орнаментами та локальними мотивами.
"Це теж шар нашої історії. Якщо ми відмовимося від нього, то втратимо значну частину власної культури", — пояснив він.
За словами Дворнікова, відновлення будівлі Харківської ОВА має відбуватися з особливою увагою до культурної спадщини. Вона є не лише архітектурним об’єктом, а й важливим символом для площі Свободи та всього міста.
Нагадаємо, вранці 1 березня російські війська завдали авіаудару по центральній площі Харкова – площі Свободи, де розміщена будівля Харківської обласної державної адміністрації. Того дня загинули 29 людей.
Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.