П'ять клонів "Укрзалізниці" і шість — у чата єВоріг: як не потрапити на шахраїв в соцмережах

П'ять клонів "Укрзалізниці" і шість — у човна єВоріг: як не потрапити на шахраїв в соцмережах.

П'ять клонів "Укрзалізниці" і шість — у човна єВоріг: як не потрапити на шахраїв в соцмережах. Фото: overclockers.ua

Події
05 березня 15:42

Шахраї з Росії масово створюють клоновані чати державних та волонтерських організацій. Вони можуть виглядати як офіційні сервіси, але їхня справжня мета – вкрасти персональні дані, гроші або навіть стратегічно важливу інформацію.

Серед найпопулярніших підробок – чатбот "Укрзалізниці", що має вже п'ять фейкових копій, та чатбот єВоріг із шістьма двійниками. Деякі з них просто не працюють, а інші можуть красти кошти чи передавати дані ворогові, кажуть у Харківській обласній військовій адміністрації.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Щоб захистити українців від дій шахраїв, спеціалісти Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Dovidka.Info спільно з Кіберполіцією України, Міністерством цифрової трансформації України та Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України розробили Інструкції щодо використання спеціальної бази перевірених українських чатботів – "Ботчекер".

"За три роки ботчекером скористалися 100 тисяч осіб. Ми розробили його в 2022 році, коли зросла потреба у швидкому зв'язку між державними органами і громадянами. Ворог відразу ж почав створювати фейки. Наш ботчекер допомагає самостійно перевірити чатбот і не потрапити в пастку шахраїв", - каже заступник керівника Центру стратегічних комунікацій Микола Балабан.

Перед використанням ботів фахівці радять обов'язково перевірити їх через "Ботчекер", не вводити особисті дані у підозрілих чатах та довіряти лише офіційним ресурсам.

Читайте також: Як не потрапити в мережі онлайн-шахраїв: рекомендації кіберполіції

Щоб скористатися "Ботчекером" необхідно ввести в пошукове поле назву або посилання на чатбот, де ви отримаєте інформацію про його справжність, розробника та кількість фейкових клонів.

Якщо робота немає в базі і він здається підозрілим, повідомте в кіберполіцію через чатбот @stopdrugsbot (BRAMA в Telegram). Експерти перевірять його і, якщо він виявиться ворожим, вживатимуть заходів щодо його блокування.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах