У Харкові розробили інтерактивну картку розмінування області. Фото: mcgr.dsns.gov.ua
У Координаційному гуманітарному центрі розповіли про ініціативу залучати ветеранів до гуманітарного розмінування. Цей проект буде запроваджено для соціалізації та інтеграції ветеранів.
Про це повідомив начальник центру Євген Коляда на першому засіданні Центру координації протимінної діяльності при Харківській обласній військовій адміністрації.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За даними обласної військової адміністрації, наразі над розмінуванням регіону працює 57 груп розмінування. Вони складаються з 260 осіб та 20 машин механізованого розмінування. Крім того, від неурядових операторів протимінної діяльності в області діють 72 групи з 542 фахівцями та 4 спецмашини.
З початку роботи, у Харківській області було:
"Для прискорення темпів розмінування нам необхідно збільшувати кількість людей і спецтехніки. Закликаємо іноземних партнерів, усіх у кого є такий ресурс, спрямовувати його саме на закупівлю нашої української техніки. Це машини, які коштують у 3, 5, 7 разів дешевше за іноземний аналог. Обслуговуються простіше і швидше. Запчастини тут є в наявності. Все це прискорює процес розмінування", - повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.
Харківщина залишається однією із найбільш забруднених вибухонебезпечними предметами областей України. Понад третину випадків підривів цивільного населення на вибухонебезпечних предметах з початку повномасштабного вторгнення сталося на території Харківської області – це 272.
"У нинішньому плані робіт сформовано черги за пріоритетністю виконання робіт. Першочергово мають бути звільнені території в Ізюмському, Куп'янському, Харківському та Чугуївському районах області на площі 5286 гектарів", – повідомив начальник Центру протимінної діяльності Євген Бірюков.
На Харківщині потенційно небезпечними вважаються близько 570 тисяч гектарів сільгоспугідь. Для агровиробників є програма компенсації вартості таких робіт.
"Наш центр є розпорядником коштів другого порядку та організацією, що займається реалізацією програми компенсацій за розмінування агарних земель. За минулий рік із 47 договорів, підписаних Центром, 23 договори були підписані з аграріями Харківської області. Якщо говорити в цифрах - це більше 400 мільйонів гривень держава виділила на компенсацію аграріям. Цьогоріч програма знову працює. І вже зараз 6 заявок з Харківської області перебувають в роботі. За двома оголошені аукціони", - повідомив директор БУ "Центр гуманітарного розмінування" Володимир Байда.
Також під час засідання голова правління БТ "Координаційний гуманітарний центр" Євген Коляда представив проект інтерактивної картки протимінної діяльності. Вона надає актуальну інформацію про території, що потребують розмінування та забезпечує координацію дій операторів протимінної діяльності. Карта охоплює територію Харківської області на рівні районів та громад, включаючи п'яти та двадцятикілометрові зони від лінії бойових дій, деокуповані та тимчасово окуповані території.
"Також мапа інтегрується з мапами інших аналітичних ресурсів, аби постійно оновлювати інформацію щодо лінії бойового зіткнення і потенційних небезпек. Також маємо гарну ініціативу – залучати ветеранів до гуманітарного розмінування. Це цікавий гуманітарний проект, який буде впроваджений для соціалізації та інтеграції ветеранів. Ми сподіваємося в цьому році вже показати перші результати", - зазначив Євген Коляда.
Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.