Не бояться обстрілів: понад 30 іноземних компаній відкрили бізнес у Харківській області у 2024 році. Фото: freepik.com
Понад 1,1 тисяч нових компаній з іноземними власниками було зареєстровано в 2024 році за даними Єдиного державного реєстру. Найбільше таких компаній було зареєстровано у столиці. Понад 30 відкрилося минулого року у Харківській області.
Таку статистику опублікував Опендатобот.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
1109 нових компаній відкрили іноземні громадяни за весь 2024 рік. Це на 24% менше, ніж 2023 року. Порівняно з 2021 роком, таких бізнесів зменшилося на 60%.
Громадяни 78 країн відкрили бізнес в Україні у минулому. Найчастіше реєстрували компанії громадяни Туреччини – 201 бізнес. Потім йдуть громадяни Польщі — 90 компаній та США — 89 бізнесів.
Майже половина нових іноземних компаній зосереджено у Києві – 542 (48,9%). Також популярними регіонами стали Львівщина – 137 компаній (12.4%) та Одещина – 122 компанії (11%). У Харківській області 2024-го було зареєстровано 32 іноземні компанії.
Найчастіше іноземні компанії займаються оптовою торгівлею (255 компаній, 23%), комп'ютерним програмуванням (109 компаній, 9.8%) та операціями з нерухомістю (86 компаній, 7.8%).
Серед новостворених компаній минулого року, найбільший статутний капітал має ТОВ "ДВЛ УКР" з Києва. Її кінцевий бенефіціар – громадянин Франції, а сума статутного капіталу становила 1,18 млрд. гривень. У топі також ТОВ "ТРЕЙД СОЛЮШИНЗ" (456,7 млн грн) та ТОВ "ДК КИЇВ АУТЛЕТ" (335,6 млн грн), власником яких є громадянин Чехії.
Крім того, серед зареєстрованих компаній є ті, що мають зв'язки із відомими українськими ФПГ. Це «Омбрі Електрика Енерджі КО. Лімітед» — власник компанії громадянин Греції, проте компанія належить до групи родини Льовочкіних. Також "АП Біоенергетичний комплекс" володіють власники з громадянством США та Австрії, проте вони пов'язані з концерном АВЕК (група Фельдмана), кажуть в Опендатабот.
Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.