Злам акаунтів в Telegram: як не потрапити до рук онлайн-шахраїв. Фото: malyn.media
Лише за січень 2025 року до поліції Харківщини надійшло 42 заяви про злам акаунтів в месенджері Telegram. Більшість таких атак, ймовірно, здійснюються з території РФ.
Про це вчора, 16 січня, повідомила начальниця сектору КПК у Харківській області Людмила Федорова, пише "Гвара Медіа".
Дуже часто під виглядом голосування за знайомого користувачеві надсилається посилання, яке веде на підроблений сайт. Вводячи свої дані, жертва надає доступ до акаунту зловмисникам. Отримавши доступ, вони можуть розсилати повідомлення з проханнями позичити гроші, чи терміново надати іншу фінансову допомогу, або використовувати акаунт для поширення дезінформації.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації"
Окрім фінансових шахрайств, зламані акаунти часто використовуються для розповсюдження фейкової інформації. Зокрема, метою таких атак є сіяти паніку серед населення та дискредитувати український уряд. Правоохоронці наголошують на серйозності загрози та закликають громадян бути пильними.
У разі підозри на злам негайно змініть пароль, попередьте друзів і зверніться до служби підтримки телеграму. Якщо є підстави вважати, що ваші фінанси могли постраждати, обов'язково зверніться до поліції та свого банку.
Для підвищення безпеки облікових записів поліція рекомендує використовувати двофакторну автентифікацію, створювати складні паролі та бути обережними у виборі, кого додавати до друзів чи підписників.
Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.