На KharkivMusicFest презентують дві оперні прем'єри

На KharkivMusicFest презентують дві оперні прем'єри.

На KharkivMusicFest презентують дві оперні прем'єри. Фото: facebook.com/kharkivmusicfest

Події
14 травня 16:09

Травень – останній місяць фестивальної програми KharkivMusicFest-2024, подарує харків’янам дві оперні прем’єри. 19 травня на сцені буде презентовано монооперу "Канаркова кантата" Георга Телемана та сюїту "Птахи" Отторіно Респігі за участі колективу ХНАТОБ/Схід опера.

Обидва твори будуть представлені у форматі семістейдж – вистава із мізансценами, танцями, костюмами та оркестром, але без громіздких декорацій, повідомили організатори фестивалю.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

"Формат семістейдж (semi-stage production) широко розповсюджений у всьому світі, –  розповідає Армен Калоян, головний режисер ХНАТОБ/Схід опера. – Це щось середнє між класичною виставою, концертним виконанням оперних арій і шоу-виставою. В цій ексцентричній трагікомедії  все цікаве: і легка барокова музика, і можливість взаємодії з аудиторією, і те, що це будуть прем’єри не тільки для аудиторії, але й для театру – до цього ми не ставили барокові твори. Взагалі, Телеман і Респігі – композитори вкрай різні, але це тільки на перший погляд, й обрані твори це доводять".

На KharkivMusicFest презентують дві оперні прем'єри фото 1На KharkivMusicFest презентують дві оперні прем'єри фото 1

"Канаркова кантата" – один із найвідоміших творів композитора доби Бароко Георга Телемана. Він є чи не найбільш плідним митцем в історії музики, автором безлічі інструментальних творів, концертів, 50 ораторій, 1750 церковних кантат. Надзвичайно працьовитий композитор керував оперою, видавав перший музичний журнал, багато концертував. "Канаркова кантата" належить до пізнього періоду творчості композитора, коли його майстерність досягла значних висот: він міг поєднати інтелект, виразність, французьку методичну пластику і оригінальність задуму. Це принесло йому славу композитора галантної епохи.

За словами організаторів для вистави, створюється спеціальна декорація – подіум-кімната головної героїні.

  • Солістка кантати Юлія Антонова – лауреат міжнародних конкурсів, виступить у супроводі Симфонічного оркестру ХНАТОБ/Схід опера,
  • диригент – Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України,
  • режисер – Армен Калоян, заслужений діяч мистецтв України, головний режисер ХНАТОБ/Схід опера.

Другою прем’єрою вечора стане сюїта "Птахи" італійського композитора межі ХІХ-ХХ столітть Отторіно Респігі.  Респігі був видатним дослідником старовинної музики з пристрастю до трохи незрозумілої на початках ХХ століття музики попередніх епох. В композиторській творчості Отторіно вирішив для себе, що він поєднає прийоми доби Відродження, бароко з сучасним гармонічними прийомами. І це йому блискуче вдавалось, зокрема – у численних аранжуваннях ранніх творів, таких як сюїта для малого оркестру 1928 року, Gli uccelli (The Birds, "Птахи"). Ця невелика за обсягом сюїта трансформує п’ять композицій 17-го та 18-го століть для клавесина чи лютні у новий чарівний, мерехтливий оркестровий твір зі спеціально створеним відео контентом.

  • Виконує сюїту Симфонічний оркестр ХНАТОБ/Схід опера,
  • диригент – Юрій Яковенко.

"Барокова музика мелодична і дуже сучасно звучить. Попри свою старовинність вона дуже приємна і легка для сприйняття, – коментує Армен Калоян. –  Тож якщо хочете стати дійовими персонажами подій – завітайте на фестивальні прем’єри, нудно точно не буде!"

Початок концерту о 16.00

Заходи фестивалю KharkivMusicFest є відкритими для всіх охочих, але за попередньою реєстрацією (посилання на реєстрацію публікується на сторінці фестивалю у соцмережах разом з подією і знаходиться в її описі). Дізнаватись про фестивальні події та новини можна на сторінці KharkivMusicFest у фейсбуці.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах