Повалені дерева, обірвані дроти: у Харкові та області оцінюють збитки від негоди. Фото: Харківобленерго
У Харкові через негоду 27 липня було пошкоджено понад 100 дерев та 360 гілок. В області знеструмлено близько 3 тисяч споживачів.
Про це повідомила прес-служба міськради.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
На об'єктах СКП "Харківзеленбуд" впали 56 дерев та 165 гілок. Станом на 8:30 28 липня дев'ять дерев та 29 гілок комунальники вже розпиляли. Ще одне дерево було пошкоджено у парку "Зелена роща", яке обслуговує КП "Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова".
У КП "Харківблагоустрій" повідомили, що на прибудинкових територіях поки виявлено 52 пошкоджені дерева та близько 200 гілок. Найбільше постраждав Індустріальний район, де було пошкоджено 29 дерев та 110 гілок. Робочі підприємства оперативно розпилюють дерева та прибирають гілки.
У КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство" інформують, що аварійні ситуації виникли на вулиці Наталії Ужвій, 92, де на даху під'їзду внаслідок зливи частково пошкодило навіс, а також на вулиці Амосова, 42, де з даху зірвало металевий лист. Бригади підприємства вже проводять ремонт за вказаними адресами.
В області внаслідок злив та сильних поривів вітру було частково знеструмлено населені пункти у зоні обслуговування Золочівського, Дергачівського, Первомайського, Мереф'янського та Зміївського районів електричних мереж АТ "Харківобленерго". Зокрема, зафіксовано відключення у Покотилівці, Сиряках, Соколові, Височинівці. Станом на ранок 28 липня, залишалося знеструмленим близько 3 тисяч споживачів.
"Основна причина припинення електропостачання - падіння гілок та дерев на електричні проводи. Ремонтні роботи продовжуються, тому можуть бути застосовані додаткові відключення, щоб забезпечити їх проведення. Просимо споживачів з розумінням поставитися до можливих знеструмлень", - зазначили в обленерго.
Енергетики запевняють, що електропостачання населених пунктів Харківської області буде відновлено до кінця дня.
"Нагадаємо, що обірвані дроти можуть становити небезпеку для вашого здоров'я і навіть життя. У разі падіння на землю дроту, що знаходиться під напругою, відбувається розтікання струмів замикання. На відкритій місцевості струми розтікаються в радіусі восьми метрів від точок зіткнення дроту і землі. Якщо людина потрапляє в радіус дії струмів замикання, він підпадає під так звану крокову напругу", - попереджають в обленерго.
Для того щоб цього не сталося, необхідно дотримуватись кількох правил:
Крім того, про аварійну ситуацію слід повідомити енергетиків АТ "Харківобленерго". Це можна зробити за цілодобовими телефонами кол-центру (м. Харків та Харківська область):
Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.