Українцям повідомлятимуть про запити перегляду їхніх персональних даних

Українцям повідомлятимуть про запити перегляду їхніх персональних даних.

Українцям повідомлятимуть про запити перегляду їхніх персональних даних. Фото: freepik.com

Події
25 сiчня 16:51

Незабаром українці зможуть бачити у "Дії" сповіщення про перегляди їхніх персональних даних. Це буде фіксуватися через систему "Трембіта".

В уряді ухвалили постанову, що буде визначати новий порядок взаємодії між державними реєстрами у системі «Трембіта» та підключення до неї. Це дасть можливість, у найближчому майбутньому, фіксувати всі перегляди персональних даних українців. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Подібне нововведення забезпечить прозорість роботи з реєстрами та покращить обізнаність громадян. На цей час експерти працюють над технічною реалізацією прийнятих змін.

– Нагадаємо, система «Трембіта» функціонує з 2020 року та дозволяє органам влади отримувати дані з державних реєстрів завдяки побудові електронних взаємодій. Це значно зменшує бюрократію та робить життя українців простішим. Наприклад, саме завдяки «Трембіті» отримують дані з реєстрів, які відображаються у цифрових документах в Дії, – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України.

"Трембіта" - це національна система, що об'єднує електронні реєстри органів влади та створює звʼязок між ними. Вона дозволяє національним реєстрам обмінюватися даними та дає громадянам можливість онлайн отримувати більшість державних послуг.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах