З’явився прогноз кількості населення України через 10 років

З’явився прогноз кількості населення України через 10 років.

З’явився прогноз кількості населення України через 10 років. Фото: depositphotos.com

Суспільство
13 листопада 2023 17:19

Через 10 років демографічна ситуація в Україні значно погіршиться. Про повернення до показника у 45 мільйонів людей мова взагалі не йдеться.

Про це в ефірі телемарофону розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова.

За її прогнозом, через 10 років чисельність населення України в кордонах 1991 року буде в межах від 26 до 35 мільйонів людей.

- Буде погано. Значно гірше, ніж хтось може собі уявити. Варіація прогнозу на 2033 рік, який ми робили на 10 років - від 26 до 35 мільйонів у кордонах 1991 року, - розповіла вона.

Одним із найголовніших чинників погіршення демографічних показників науковиця вважає міграцію українців внаслідок повномасштабного вторгнення.

- Це довга розмова про потенціал демографічного зростання, про старе населення, про втрати через низьку народжуваність, про втрати через зависоку дочасну смертність, особливо чоловіків, до цього додалася міграція, яка на сьогодні перетворилася на головний драйвер демографічної динаміки - все погано, дуже погано, - зазначила Елла Лібанова.

Нагадаємо, раніше Vgorode зібрав актуальну на листопад інформацію про комунальні послуги та субсидії, порядок виплат грошової допомоги для ВПО і за зруйноване внаслідок війни житло.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах