Отримай відповідь: як правильно вибрати генератор для дому

Отримай відповідь: як правильно вибрати генератор для дому.

Отримай відповідь: як правильно вибрати генератор для дому. Фото: facebook.com/MReintegration

Комуналка
30 сiчня 23:33

Відключення електроенергії стали в Україні звичною справою, і все більше людей купує собі в будинок генератор. При цьому потрібно правильно вибрати цей прилад, щоб не помилитися при покупці та не пошкодувати потім.

Зважаючи на те, що автономні джерела електроенергії сьогодні мають великий попит, необхідно знати основні особливості цих механізмів. Поради щодо купівлі генераторів дало Міністерство реінтеграції.

Потужність

Для побутових потреб вистачає генератора на 3 кВт. Одночасно працюватимуть холодильник, праска, електрочайник та ін. Потужність 5 кВт дозволить додатково підключити телевізор, комп'ютер або приготувати обід на електроплиті. Ще потужніші вже призначені для електропостачання великих будинків чи комерційних приміщень.

Для визначення необхідної вам потужності генератора треба прорахувати сумарну потужність всіх електроприладів в будинку, і до отриманої цифри додати 20-30%.

Вид

Два найпопулярніші - дизельні та бензинові генератори. Бензинові дешеві, майже не шумлять, але кожен кіловат коштує дорого через високу вартість бензину. Ще один мінус – вони не працюють довгий час. Плюс дизельних – краще відносяться до великих навантажень, кіловат коштує дешевше. Мінус дизельних - сильно шумлять, коштують дорожче за бензинові.

Фази

Бувають однофазні (220 Вт) чи трифазні (380 Вт) генератори. До однофазних підключаємо прилади із споживанням до 220 Вт, трифазні призначені для промислового використання.

Тип запуску

Пуск у генераторах буває ручний, електричний, дистанційний, а також автоматичний. Ручний пуск – найпопулярніший у генераторах потужністю до 5 кВт. Для запуску використовується шнур. Якщо є електричний стартер, генератор включається ключем запалювання на панелі управління. Для дистанційного запуску потрібно мати електростартер ще й пульт. Автоматичний – включається без участі людини одразу, як у будівлі зникає світло.

В останні місяці люди постійно гинуть через неправильне використання генератора, про це Vgorode не раз писав.

Читай всі новини Харкова в Facebook і підписуйся на нас в Instagram і Viber.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах