Укрзалізниця 10 березня розпочала голосування за нову назву для Південної залізниці. Воно триватиме до 17 березня. Проголосувати можна у додатку "Дія".
Про це повідомили у залізничному відомстві.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
"Продовжуємо перейменовувати залізницю. Нагадуємо, що дві гілки Укрзалізниці – Південно-Західна та Південна – отримали назви з географічної прив'язки до російської імперії. Хоча територіально розташовані в зовсім інших регіонах. Тому настав час вибрати нову назву і для Південної залізниці, яка охоплює території Харківської, Полтавської, Сумської, окремі райони Чернігівської, Луганської областей", - йдеться у повідомленні.
Для голосування пропонуються 4 варіанти:
- Харківська
- Слобожанська
- Слобідська
- Східна
Щоб взяти участь в опитуванні, потрібно:
- Увійти до програми "Дія".
- Відкрити розділи "Послуги" та "Опитування".
- Натиснути на опитуванні - "Нова назва "ПЗ".
- Після відкриття опитування з'являється відео, де до користувачів звертається керівник "Укрзалізниці" Олександр Камишин.
"Зараз назви регіональних залізниць походять від імперської географічної прив'язки. Досить часто в імперії території Слобідської України також позначали як південний край. Тому залізниця, що включає Харківську, Сумську та Полтавську області, називається Південна. Щоб відійти від російських наративів, ми хочемо змінити назву залізниці. І в цьому дуже потрібна ваша допомога. Час вибрати для "Південної залізниці" з центром у Харкові", - каже Камишин у зверненні.
- Потім можна вибрати один із чотирьох варіантів нової назви Південної залізниці.
[telegram post="UkrzalInfo/4195" desc=""]
Станом на 13:20 в опитуванні нової назви "ПЗ" взяли участь понад 110 тисяч осіб.
Раніше у "Дії" обрали нову назву для "Південно-Західної залізниці". Найбільше голосів набрав варіант "Центральна" (понад 417,2 тисяч користувачів з понад 1,1 мільйона учасників голосування).
Нагадаємо, наприкінці лютого 2023 року компанія "Укрзалізниця" анонсувала програму "Залізна українізація". У рамках програми планується позбутися російських назв, міток та зображень на будь-яких об'єктах залізничного транспорту. Вона триватиме три роки — з 2023 до 2025 року.