Керівник Харківського регіонального перинатального центру Ірина Кондратова увійшла до рейтингу "100 жінок 2022", які надихали та впливали на світ цього року за версією ВВС.
Лікар не покинула перинатальний центр навіть під час сильних обстрілів міста, кажуть укладачі рейтингу.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
"Незважаючи на безперервні російські обстріли, Ірина Кондратова та її колеги продовжують робити все можливе для вагітних жінок, новонароджених немовлят та їхніх матерів у Харківському регіональному перинатальному центрі. Вони облаштували пологове відділення у підвалі лікарні та ризикували своїм життям, не залишаючи реанімації, навіть коли лунали сирени повітряної тривоги, тому що деяких немовлят не можна було ні перевезти в інше місце, ні навіть залишити самих. А з 2014 року її відділення надало медичну та психологічну допомогу понад 3000 жінок із Луганської та Донецької областей", - йдеться у матеріалі видання.
На своїй сторінці у Фейсбуці харківський лікар розповіла, що приємно вражена таким рішенням.
"Дуже здивована, але, звичайно, дуже приємно. Почуваюся розгублено, бо бути серед найвпливовіших жінок світу, серед яких вперше 8 українок, - нереально почесно та відповідально. Для мене, по-перше, це визнання та підтримка України, а по-друге – всіх моїх дівчат, які працювали поряд з першого дня, знаходили ліки та апаратуру по всьому світу, готували їжу, донатили, вигадували волонтерські проекти, розмовляли зі мною ночами і навіть співали мені пісні, вмовляючи перестати плакати. З мого життя зараз так бачиться, що наша майбутня Перемога набула особливого – жіночого обличчя. Ми з вами щомиті демонструємо світові унікальну лідерську роль, яку українські жінки можуть і вміють грати у захисті сім'ї, дому та Нації", - зазначила Кондратова.
Загалом до рейтингу увійшли вісім українок.
- лікар Ірина Кондратова (за надання перинатальної допомоги в обстрілюваному російськими військовими Харкові);
- журналістка Христина Бердінських (за роботу у зонах російських обстрілів);
- правозахисниця Олександра Матвійчук (за документування воєнних злочинів Росії);
- парамедикиня Юлія Паєвська (за порятунок військових та цивільних у Маріуполі);
- лідер людей з обмеженими можливостями Юлія Сачук (за координацію евакуації та порятунок життів українців з обмеженими можливостями);
- професор математики Марина В'язовська (вона стала другою в історії жінкою, яка здобула престижну премію Філдса);
- дружина президента України Олена Зеленська (за роль у висвітленні страждань українського народу у війні проти Росії);
- депутат парламенту та фронтова волонтер Яна Зінкевич (за порятунок поранених та організацію волонтерської групи «Госпітальєри»).