З Борівської громади окупанти вчора вивезли щонайменше 15 КамАЗів насіння соняшника.
Вантажівки виїхали у напрямку Старобільська (окупована територія Луганської області). Про це повідомили у Борівській селищній раді.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Окупаційну владу в Боровській громаді очолює російський комендант, якому допомагають місцеві колаборанти.
Бойові дії на території Борівщини поки що не ведуться, але в населених пунктах громади у різній кількості постійно перебувають російські військові. За даними аеророзвідки, найбільше зосередження живої сили та техніки супротивника спостерігається на сході та півдні громади у селах, територіально наближених до Луганської та Донецької областей. Також ворожі війська знаходяться у Підвисокому, Гороховатці та Бахтині.
На окупованих територіях загарбники намагаються запроваджувати свій «документообіг». У Боровій почали видавати надруковані на принтері документи типу свідоцтв про народження та смерть, посвідчення тощо, де значиться, що Борова належить до Куп'янського району Білгородської області Російської Федерації.
Водночас у самому окупованому Куп'янську ходять бланки із записом: «м. Куп'янськ, Луганська область, РФ».
«Ще більш безглуздою та зухвалою запропонована окупантами система оподаткування. Підприємцям та фермерам на окупованих територіях ставлять умову 50% прибутку/врожаю віддавати окупаційній владі. Тим, хто не погоджується, погрожують відібрати бізнес/землі/майно і передати іншим, зручним «власникам», — йдеться у повідомленні Борівської селищної ради.
Жителі окупованої громади продовжують виживати у складних умовах без мобільного зв'язку та інтернету. У деяких селах досі немає електрики. Продукти, які завозяться в магазини з Росії та так званої ЛНР, переважно низької якості.
В аптеках спостерігається дефіцит ліків. Великою проблемою залишається відсутність можливості перевести в готівку гроші, для цього потрібно виїжджати в Сватове або Старобільськ, але там за цю послугу доводиться платити до 40% від загальної суми коштів.
«Тримаючи людей на окупованих територіях у заручниках, решісти продовжують вести там свою інформаційну війну. Щоб зломити опір населення і отримати лояльне ставлення, людям розповідають про неіснуючу перемогу росії, «зраду» влади, яка їх начебто обдурила і кинула, уявних нацистів, «один народ», покращення життя під росією тощо. Окупанти навіть мають роздруковані методички, де чітко прописано, що та як розповідати людям. Але всі їхні фантазії не мають нічого спільного з реальністю, а вся пропаганда має лише одну мету – окупацію України», — кажуть у селищній раді.