Внаслідок підриву на міні-пелюсток в Ізюмі постраждали вісім підлітків. Семеро з них госпіталізовано, одній дівчинці допомогу надали на місці.
Про це повідомили у Департаменті охорони здоров'я Харківської обласної військової адміністрації.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Нагадаємо, в Ізюмі 3 лютого, близько 20:00 на зупинці транспорту вісім підлітків постраждали від вибуху боєприпасу.
"У медичний заклад Харкова було госпіталізовано 7 дітей. Усім було надано необхідну допомогу, проведено хірургічні втручання (ампутацій кінцівок немає). В основному видалення уламків. Діти перебувають у хірургічному відділенні, стан стабільний. Одна дівчинка (восьма) – гостра реакція на стрес – було надано допомогу амбулаторно", - розповіли у Департаменті.
Двоє дітей, хлопець і дівчина, обидва 2008 року народження, виписані зі стаціонару у задовільному стані на вимогу батьків.
Як розповіли у поліції, 14-річний хлопець вирішив похвалитися перед друзями небезпечною знахідкою, яку місяць зберігав удома.
“Підліток 14 років близько місяця тому в одному із сіл Ізюмського району знайшов так звану міну-пелюсток. Вирішив показати її друзям. Випадково міна випала з рук і здетонувала", – говорить начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.
Як виявилось, протипіхотну міну 14-річний Володя зберігав у себе вдома цілий місяць. Знайшов її у селі Сулігівка – туди родина тікала від обстрілів із Ізюма. Про знахідку батькам не сказав і сховав її.
“Ця сім'я не була на обліку у нас у службі у справах дітей. Батьки справді докладають зусиль до виховання своїх діточок. У сім'ї ще є двійнята. І батьки просто вражені такою ситуацією. Тут замінованих територій дуже багато. Не можна навіть визначити, де тут безпечні місця», – передає слова заступника міського голови Ізюма Володимира Мацокіна ТСН.
У лікарні з пораненнями опинилися троє хлопців та п'ятеро дівчат — їм від 14 до 17 років. Загрози їхнього життя немає і це диво, кажуть лікарі, легкі поранення. Але одна дівчина має ще й серйозну психологічну травму.
“Діти отримали численні мінно-вибухові різної локалізації. Більшість травм мали уламковий характер. Усі уламки були видалені. В основному кінцівки верхні та нижні. Але й були уламкові поразки та обличчя”, – розповідають медики.
Пелюстками усіяні чи не всі звільнені території Харківщини. Коли росіяни тікали, дистанційно минували території. Запускали їх із установок "Град", або ж розкидали з гелікоптерів. Тому визначити, де лежить вибухова знахідка без спеціальних приладів дуже важко, кажуть фахівці. Такі міни непомітні на дорозі, а тим більше на лужку. Вони здебільшого мають колір олії або ж зелений.
“Боєприпас призначений для того, щоб завдати шкоди живій силі. У випадку, коли людина йде, настає на неї, йде відрив п'яти, шкарпетки. Там є металевий елемент, який може кудись летіти, незрозуміло, у якому напрямку", – пояснюють сапери.
Рятувальники ще раз закликають українців не наражати себе на небезпеку і не торкатися невідомих знахідок, окремо попередити про це дітей. Якщо побачили підозрілий предмет – одразу телефонувати на 101.