Замість Діани — Айза, замість Олега — Інарі: понад 300 мешканців Харківської області змінили ім'я у 2025 році

Замість Діани – Айза, замість Олега – Інарі: понад 300 мешканців Харківської області змінили ім'я у 2025 році. || Фото: freepik.com

За 8 місяців 2025 року фахівці Східної юстиції видали 838 свідоцтв про зміну імені, з них 344 – у Харківській області.

Про це повідомила прес-служба Східної юстиції.

Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Зміна імені – юридична процедура, на яку дитина має право, а батьківський дозвіл не завжди потрібний. В Україні це питання врегульоване законом, однак, крім самої можливості, існують певні обмеження.

Поняття "Ім'я" в Україні охоплює три складові:

Особа, досягнувши 16-річного віку, має право на власний розсуд змінювати будь-яку з його частин. Наприклад, Артем може стати Миколою, а Віталійович – Сергійовичем.

Підліткам віком від 14 до 16 років така процедура також доступна, але для її здійснення потрібна згода обох батьків або опікунів. У деяких випадках достатньо дозволу та батька, якщо інший:

Однак не кожен може змінити ім'я безперешкодно. Відмова в такій послузі можлива у разі:

Слід зазначити, що обмеження кількості проведених змін імені особою законодавством не встановлено. У зв'язку з дією військового стану цю послугу можна отримати у будь-якому відділі ДРАЦС, незалежно від місця проживання заявника.

Так, за 8 місяців 2025 року спеціалісти Східної юстиції видали 838 свідоцтв про зміну імені. З цікавого:

Последние новости