Служба безпеки України затримала агентку російської воєнної розвідки (гру), яка наводила ракетні удари на об’єкти у Харкові та чекала на окупацію міста.
Жінці вже повідомлено про підозру в державній зраді.
Про це повідомили в СБУ.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
За даними слідства, агенткою виявилась 46-річна безробітна мешканка Харкова. Вона потрапила у поле зору ворожої розвідки через активне поширення закликів до захоплення Харкова у проросійських Telegram-каналах.
Після вербування куратор гру передав їй координати об’єктів, які могли бути використані ЗСУ. Жінка спостерігала за локаціями, фіксувала можливе розташування українських сил, фотографувала та передавала дані ворогу з геолокацією через Google Maps.
Служба безпеки задокументувала підривну діяльність агентки та провела обшук, під час якого було вилучено:
- мобільний телефон;
- комп’ютерну техніку;
- електронні докази співпраці з російськими спецслужбами.
Спецслужба також вжила заходів для убезпечення об’єктів Сил оборони, на які могла бути наведена зброя агресора.
Затриманій повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану.
Санкція статті передбачає:
- довічне позбавлення волі;
- конфіскацію майна.
Жінка наразі перебуває під вартою без права внесення застави.
Операцію провели співробітники СБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.