Комп’ютер вартісний і займає багато простору. Інша справа — ноутбук. Він не прив’язує до одного робочого місця і дозволяє працювати навіть у ліжку.
Вибрати новий ноутбук не так вже й складно. Ретельний аналіз технічних характеристик допомагає уникнути проблем під час експлуатації.
Лептоп для подорожей повинен бути мініатюрним і легким, до домашнього таких вимог немає. Навпаки, краще взяти девайс з великим дисплеєм і добротним акумулятором. А для тих, хто любить чаювати під час роботи за комп’ютером, не зайвим буде ще й додатковий захист клавіатури та корпусу від вологи.
Оптимальний розмір діагоналі стартує від 15 дюймів. Точніші параметри доцільно підбирати під мету експлуатації. Для ігор треба більше, а для інтернет-серфінгу — менше.
Роздільність екрана — особливість, об яку часто «спотикаються» потенційні користувачі. Гонитва за найбільшою роздільною здатністю виправдана вкрай рідко. Частіше 4К спрацьовує як приманка і спонукає переплатити. Для більшості пересічних завдань домашнього ноутбука, вистачає Full HD дисплея або широкоформатного — 1920х1200 пікселів.
«Залізо»
Високі вимоги до апаратного забезпечення домашнього ноутбука. Він має бути універсальним, тому й комплектуючі потрібні якісні. Особливо — процесор, який відповідає за швидкодію та навантаження на батарею.
Найбюджетніші моделі початкового рівня, пристосовані до мінімальних навантажень, працюють на Intel Celeron та Pentium. В продуктивніших моделях стоять: intel Core i5, i7, Razen 5, Ryzen 3. Флагмани оснащено Core i9, Ryzen 9 зі збільшеною кількістю ядер і потоків.
- Пам’ять потрібна швидка та захищена. SSD на 512 Гб підходить ідеально. 256 Гб може виявитися замало для зберігання пам’ятних фото, відео, музики.
- Оперативки треба близько 8 гігабайтів, якщо не доводиться фрілансити в «ненажерливих» програмах та грати в ігри.
- Інтегрована відеокарта дешевша, але не позбавлена недоліків. З ресурсомісткою графікою вона не впорається
Зовнішній вигляд
Мінімалістичний традиційний дизайн чудово вписується в будь-який інтер’єр. Це величезний плюс, адже ноутбук майже завжди стоїть на видному місці. Основний колір корпусу можна підібрати на будь-який смак.
- Чорні та сірі лептопи на вигляд дорогі та елегантні.
- Білі — вишукані та незвичайні.
- Блакитні, зелені, червоні — яскраві, завжди підіймають настрій.
- Золоті та сріблясті — можуть здаватися дорожчими, ніж є насправді.
Для домашніх ігрових лептопів дизайн набагато важливіший. Він впливає на враження під час проходження гри та сприяє цілковитому зануренню у фантастичний всесвіт «заекрання».
Асортимент ноутбуків, які підходять для домашнього використання, надзвичайно різноманітний. У ньому представлені багатофункціональні трансформери, тоненькі ультрабуки, пристрої з безрамковими дисплеями та сенсорними панелями. Знайдеться варіант на будь-який смак, головне перед купівлею — правильно розставити пріоритети щодо «начиння» та візуальних характеристик.