Подробиці розробленої у Кремлі «Стратегії проведення референдуму про входження Харківської області до складу Російської Федерації» опублікувало Радіо Свободи.
Журналісти видання повідомили, що отримали у своє розпорядження документ одного з розвідувальних органів України. З нього випливає, що референдум на окупованих на той момент територіях Харківської області планували провести з 1 по 7 листопада.
Останні оперативні новини Харкова у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Незважаючи на те, що його результат був заздалегідь визначений (75% «проголосували «за»), окупанти все ж таки планували вести агітацію.
Основною ідеєю цієї так званої піар-кампанії мало стати твердження, що від РФ мешканцям Харківщини нікуди не подітися. Головні слогани, визначені «стратегами», дуже банальні: «Скажи Росії так» і «Росія тут назавжди».
Автори документа пропонували пропагувати перспективи входження до складу Росії з акцентом на економічні та соціальні вигоди та підтримувати тезу, що приєднання усієї Харківської області неминуче.
Загалом мали «проголосувати» 142 тисячі виборців, з яких понад 100 тисяч – за.
«Стратегія» розроблена нещодавно, оскільки на ній вказано карту лінії фронту станом на 24 серпня.
До піар-компанії за «референдум» планували підключити церкву — так, 21 вересня на Харківщині планували провести хресну ходу на підтримку «голосування». А в дні «голосування» — з 1 по 6 вересня — хресні ходи мали відбуватися щодня. Для «липового референдуму» навіть склали свій гімн зі словами «Скажи Росії так. Перед Богом ми один народ».
У той же час організатори «референдуму» відзначали проблеми з відсутністю кадрів для роботи у виборчих комісіях та проукраїнські настрої населення.
11 вересня російське видання «Медуза» з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента Росії, написало, що у Кремлі ухвалили рішення відкласти на невизначений термін проведення так званих «референдумів» на окупованих територіях України.
За даними українського Міноборони, з 6 вересня ЗСУ звільнили близько 400 населених пунктів у Харківській області, де мешкають 150 тисяч осіб.