Наша країна — це не лише мальовничі краєвиди, а й неперевершена кухня, що вражає своєю різноманітністю. Кожен регіон має свої улюблені страви, які передають багатство традицій та історії. Розглянемо найвідоміші рецепти української кухні, що стали візитівкою свого краю.
Західна частина України — пляцки з маком та горіхами
Волинь та Галичина відомі своїми пляцками — багатошаровими пирогами, які завжди присутні на святковому столі. Щоб їх спробувати, туристи вишиковуються в черги біля традиційних пекарень.
Рецепт простий:
- Тісто: 600 г борошна, 50 г пресованих Львівських дріжджів, 4 жовтки, 2 яйця, 300 г вершкового масла, 100 г цукру, 100 г сметани, трохи ванільного цукру та солі.
- Начинка: 4 білки, 150 г маку, 200 г горіхів, 200 г цукру, 2 ст. л. сухарів та 6 ст. л. повидла.
Змішайте жовтки, яйця, цукор, ванільний цукор та сметану. Додайте дріжджі, розмішайте. З’єднайте борошно з сіллю, додайте до суміші. Замісіть тісто, поступово вводячи масло. Накрийте та залиште на 60 хв для бродіння. Потім трохи його вимісіть та розкачайте на кілька тонких пластів.
Збийте білки, подрібніть в блендері мак з горіхами та цукром. Поєднайте всі інгредієнти начинки. Викладіть тісто та начинку шарами в форму. Випікайте за температури 180 ºС 60 хв.
Поділля — галушки з грибами
У Поділлі традиційно готують галушки — маленькі пухкі кульки з тіста. Візьміть 300 г борошна, 1 яйце, 150 мл води та дрібку солі. Замісіть м’яке еластичне тісто та відставте його в тепле місце на 30 хв. В цей час наріжте та підсмажте гриби з цибулею.
Дістаньте тісто, розкачайте в жгут та наріжте на невеликі шматочки. Відваріть галушки у підсоленій воді та подавайте з грибами, цибулею та сметаною. Це смачний та ситний обід.
Центральна частина та Полісся — вареники з вишнями
Україна знаменита різномаїттям вареників. Однак найбільш популярні, особливо в дітлахів — це вареники з вишнями. Тісто тут, як і на галушки (за бажанням додайте трохи цукру).
Для начинки візьміть свіжі або заморожені вишні, цукор та трохи манки. Якщо ягоди домашні, обов'язково видаліть кісточки! До вишні додайте трохи манки, щоб вона забрала зайву вологу та цукор.
Розкачайте тісто та наріжте на однакові кружечки (це зручно робити склянкою). Викладіть вишні, закріпіть краї та відваріть у підсоленій воді. Подавайте з медом або сметаною — це смак, який нагадує дитинство!
Східна частина України — пампушки до борщу
Запоріжжя та Слобожанщина — це край борщу. Неможливо уявити його без смачних пампушок, тому нумо вчитись їх готувати вдома.
Візьміть:
- 400 г борошна;
- 250 мл молока;
- 10 г сухих Львівських дріжджів;
- 100 г вершкового масла;
- 1 ст. л. цукру;
- дрібку солі.
Змішайте сухі інгредієнти в мисці, влийте тепле молоко та додайте масло. Замісіть еластичне тісто, залиште на 40-45 хв в теплому місці під рушником. Обімніть його, сформуйте 12 пампушок та викладіть у змащену форму. Дайте постояти ще 30 хв, а потім випікайте за 180°C 25-30 хв.
Подрібніть часник та кріп, додайте трохи олії та солі. Змішайте їх та щедро змастіть ще гарячі булочки. Ароматні пампушки до борщу готові!
Кожен регіон має свої маленькі кулінарні секрети. Вони допомагають нам відчути автентичний дух цих місць та просто смачно нагодувати рідних. Влаштуйте “мандрівку” Україною в себе за столом!