Полюбляєте картоплю фрі та бургери з МакДональдз, а ваша бабуся каже, що то шкідлива їжа? Vgorode звик перевіряти факти. Ми вирішили на власні очі побачити, з яких продуктів готують улюблені багатьма харків’янами страви та як взагалі працює МакДональдз в умовах пандемії. Тому завітали на екскурсію у заклад, що розташований у ТРЦ "Французький бульвар" на вулиці Академіка Павлова. Спойлер — бабуся може заспокоїтись.
Перше, що знадобилося, аби потрапити на кухню МакДональдз, — негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Далі — все за стандартами санітарії: надягаємо шапочку та бахіли.
Як і працівникам МакДональдз перед зміною, нам вимірюють температуру безконтактним термометром, обробляють руки санітайзером. Показники співробітників ресторану щозміни заносять до журналу.
Перед кухнею — зона для миття рук. Тут — пам'ятки як правильно мити руки та змінювати маски. Нову маску робітники вдягають раз на три години. Всі працівники ресторану носять рукавички, проте зобов'язані щогодини, змінюючи їх, мити руки спеціальним антибактеріальним милом. І знову — журнал, де кожен робить відмітку після кожного миття рук та зміни маски.
Біфштекси, з яких готують фірмові бургери в МакДональдз, складаються зі 100% яловичини, в чому ми переконалися на власні очі: лише м’ясо, без жодних домішок.
М'ясо постачається з міста Козятин Вінницької області. Сировину перевіряють експерти з якості, потім на кожну партію біфштексів очікує ще одна перевірка в мікробіологічній лабораторії. Сформовані біфштекси заморожують та зберігають у морозильній камері до тижня — поки надійдуть результати з лабораторії. І лише після цього біфштекси доставляють до ресторанів.
Смажать біфштекси для бургерів зовсім без олії на грилі та за температури 217°C зверху і 177°C знизу. Сіль та перець додаються лише після смаження.
Булочки для бургерів виготовляють в Дніпрі за стандартами МакДональдз. У складі — українське борошно найвищого ґатунку, вода, дріжджі, соняшникова олія і цукор.
Перед тим, як зібрати бургер, кожну булочку карамелізують. Для цього її додатково підсмажують у тостері, після чого з'являється апетитна скоринка, яка дозволяє тримати форму булочки, і не дає соусу проникнути вглиб і розмочити її.
Нагетси та курячі котлети для МакДональдз виготовлені з білого м’яса курячого філе.
Смажать їх лише на соняшниковій олії, яку постачають з Дніпра.
Що стосується фритюру, у якому готується картопля, то тут використовують найсучасніше обладнання, де олія проходить декілька етапів фільтрації. Занурюємо оіл-тестер — бачимо показник 13,8. Державні санітарні норми дозволяють показник до 25, але в МакДональдз жорсткіший стандарт — до 20.
До речі, нам відкрили секрет, чому картопля фрі в МакДональдз така довга: виявляється, для її приготування ресторан використовує сорт Інноватор. Довжина такої картоплини — в середньому 20 сантиметрів. Сорт природній, не містить ГМО.
За стандартами ресторану, після приготування картопля фрі зберігається до 5 хвилин.
Основа для морозива — це молоко, яке закуповують у найкращих фермерських господарствах. Білоцерківський молочний комбінат має сертифікати, що підтверджують якість та безпечність продукції.
Молочні суміші відрізняються жирністю молока: для коктейлів МакШейк — 2,5% жиру, для морозива — 3,5%. Основи заливаються до комбомашин, працівнику залишається лише натиснути кнопку — молочна суміш автоматично комбінується з холодним повітрям, і морозиво готове.
Кава McCafe — це спеціальний бленд зі 100% арабіки: 80% Колумбії та 20% Бразилії. Зерна обсмажують в Нідерландах, а напій готують у швейцарських кавомашинах. Зерна у кавомашині в МакДональдз зберігають не більше чотирьох годин, щоб вони зберігали максимальний смак та аромат.
Виявляється, в кожному МакДональдз є свій міні-завод, який виготовляє Кока-колу та інші напої. Автомат змішує запатентовану основу, вуглекислий газ та воду і на виході видає готовий напій.
До речі, перед тим, як потрапити до кави, чаю або автомату з виготовлення коли, вода проходить багатоступеневу систему фільтрації:
Кожен фільтр має стікер, який вказує, коли його встановили, щоб працівники ресторану розуміли, коли потрібно його обслуговувати та замінювати.
Зазирнули ми також до складських приміщень та холодильної камери.
Всі продукти тут зберігаються у власних упаковках і мають стікери, на яких вказано термін зберігання.
Нашу увагу привертають датчики, що є на кожному холодильнику. Прилади стежать за дотриманням температурних режимів і в разі, якщо вони будуть порушені, одразу сповіщають про це.
Своя система контролю свіжості є не тільки для охолоджених інгредієнтів, але і для всіх інших. Все, що потрапляє на ці полиці, одразу з'являється на табло, і починається зворотній відлік часу.
Салат латук, огірок, цибуля та інші складники страв, які не треба смажити, знаходяться на столі в боксах, і їхній термін придатності контролюється таймерами тієї ж самої системи.
До речі, мариновані огірки для бургерів виробляються на півдні України за власною специфікацією МакДональдз. З овочів, які зібрали на херсонських полях, для ресторану виготовляють кетчупи та соуси. Томати перевіряють на відповідність сертифікації, а на смак продукцію щороку тестують в мюнхенській лабораторії.
Страви в МакДональдз проходять близько 100 перевірок на різних етапах приготування: від вирощування сировини до мікробіологічних досліджень готової продукції. Постачальники мають чотири аудити на рік: і заплановані, і неоголошені. Мережа ресторанів МакДональдз першою в Україні почала використовувати систему контролю якості харчових продуктів НАССР, яка наразі рекомендована Міністерством охорони здоров'я для підприємств громадського харчування.
Зараз мережа МакДональдз налічує 100 закладів, каже директорка закладу Прасков'я. І особливо приємно, що саме в Харкові відкрився ювілейний сотий ресторан.