Фільм "Люм'єри!"

Афиша - Клубное кино - Фільм "Люм'єри!"

23 ноября в Fabrika. Space покажут фильм "Люмьеры!".

Країна: Франція, 2016.

Хронометраж: 90 хв.

Жанр: кіноскарб/короткий метр.

Режисер: Луї та Огюст Люм’єри, Тьєрі Фремо.

Саме брати Люм’єри в 1895 році запатентували кінематограф, котрий, на відміну від кінетоскопа Томаса Едісона, дозволяв одночасний перегляд стрічок великою аудиторією. Вони винайшли навіть трюки й рімейки, тож можна сказати, що брати Люм’єри – родоначальники не лише кінематографа, а й загалом мистецтва зйомки.

28 грудня 1895 року в Парижі вони організували перший публічний показ Cinematographe в індійському салоні "Гран кафе" на Бульварі Капуцинок. Цей показ мав шалений успіх, і дату 28 грудня 1895 року відтоді прийнято вважати днем народження кіно. Вперше люди зібралися разом і переживали ті емоції, які показували їм з екрана.

"Це був чудовий експеримент, і в усьому світі визнали, що винахід Люм’єрів найкращий. Це визнав навіть Томас Едісон. Просто пам’ятайте, що Томас Едісон був справжнім американцем – щоби побачити картинку, спочатку треба було заплатити", – сміється Тьєррі Фремо. І додає: "Як я сказав, людям тоді потрібно було те ж саме, що й зараз – зібратися разом та відчути ті емоції, які їм показують на екрані. Але була ще одна причина. Можливо, ви знаєте, що з французької слово “люм’єр” означає “світло”. І той район у Ліоні, де раніше жили брати і де зараз розташований Інститут Люм’єрів, називається “Моє задоволення”. Тобто брати “Світло”, які жили в районі “Моє задоволення” – з таким американцю позмагатися просто не вдалося. Але ми любимо американське кіно".

Після першого публічного показу було продовження. В січні 1896 року Люм’єрам спала на думку чудова ідея. Брати відправили людей, які займалися кінематографом, знімати фільми по всьому світу. Вони поїхали в Японію, Росію, Північну Америку, Латинську Америку… У відреставрованій стрічці, яку привіз Фремо, є фільми, зняті під час цього проекту з 1896 по 1899 роки. "Це було дуже важливо, тому що аудиторія вперше побачила, чим живуть люди в інших країнах. Іноді нам навіть у Франції доводиться додатково інформувати, розповідати людям про те, хто такі брати Люм’єри. Вони зняли загалом 1500 фільмів – кожен із яких приблизно по хвилині. Це світове надбання", – підсумовує директор Канн.

Присоединяйтесь к соцсетям Vgorode.ua - Telegram, Viber, Facebook, Instagram

Это чат – пиши и читай 👇
Ого! ты доскролил до нашего чатбота 😏
Теперь у тебя есть возможность настроить его под себя и узнавать важный контент первым, чтобы рассказывать друзьям
Только почта, только хардкор 🤘
Мы в соцсетях
Другие мероприятия